Sıçan, barizliğin sembolüdür.
Asshole vs. Götdeliği

Şindi gençler Popüler Kültür dersinden öğrendiklerimle hava atmaya geldim. Burada size İngilizce’nin nasıl güzel pazarlandığından bahsedeceğim. Bu aralar nasıl entelim belli değil. John, nerede benim kemik çerçeveli gözlüğüm?!

Bildiğiniz üzere aşırı zekalı arkadaşlarım, İngilizce uluslararası bir dil falan filan. Neden? Çünkü ticarette, ekonomide, politikada diğer ülkelerin birbirleriyle anlaşabilmesi lazım. Neden? Ne nedeni amına koyum? Sömürcekler ya bizi. Dillerden başlıyorlar. En gözel, en mis yöntem. Temiz. Bizim gençlerimiz de çok meyilli zaten. Bak bana İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyorum. Bir de konuşuyorum, değil mi? Vurun kahpeye! Ayrıca size İngilizce’nin nasıl pazarlandığından falan bahsedicek değilim. Açın okuyun piçler. Bir sürü makale var bi şey var. Okumuyorsunuz, beyinsizler. Hiçbiriniz.

Şindi sevgili taze beyinler, örneğin, ben size sözlü olarak küfür ederken ‘asshole’ desem, ne kadar kültürlü, entel, kemik çerçeveli gözlüklü, fularlı, nefis biri olurum değil mi? Hah. Bi de ‘götdeliği’ diyeyim? Şindi götdeliği dedim ya, oldum mu size burnu sümüklü bir çocuk, oldum mu size abeci. Götdeliği’nde bir tını, bir melodi eksik değil mi? Hah. Çünkü neden? Çünkü herifler işlerini çok iyi biliyorlar. Batı’yı yüksek, Doğu’yu alçak gösteriyorlar. Biz hangi kısımdayız? Aferin, Doğu. Doğu neden var? Batı’yı daha da yüksek göstermek için. Biri olmasaydı, diğeri de olmazdı. “Kapiş? Ben Duffy.”

Ayrıca taşşak geçtim başta. Size öğrendiklerimi anlatacak da değilim. Okuyun, kendiniz öğrenin. Okumuyorsunuz.

  1. vandalbeyi reblogged this from tozcini